Ψυχολόγος στο σχολείο

mail@2lyk-ilioup.att.sch.gr

Σχολικό έτος: 2023-2024
Ημερομηνία: 23/11/2023

Καλημέρα σας. Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι έχει αναλάβει υπηρεσία ψυχολόγος στο σχολείο μας. Από την Παρασκευή 24/11/23 θα είναι δυνατή η συνάντηση των μαθητών/τριών με την ψυχολόγο κα Βάια Τζήκα στο χώρο του σχολείου τις ώρες 8:30 – 12:30, εφόσον έχει προηγηθεί η συμπλήρωση και υπογραφή Υπεύθυνης Δήλωσης θετικής συγκατάθεσης και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες. Η Υπεύθυνη Δήλωση πρέπει να απευθύνεται στο Δ/ντη του σχολείου: “ΠΡΟΣ(1): Το Διευθυντή του 2ου Γενικού Λυκείου Ηλιούπολης..” με κείμενο: “Είμαι ο/η νόμιμος κηδεμόνας του/της ……………………………………………………………, μαθητή/τρια του 2ου Γενικού Λυκείου Ηλιούπολης και του/της επιτρέπω, να επισκεφτεί την ψυχολόγο στο γραφείο της την ώρα του σχολείου, έχοντας υπόψη την την εκ του νόμου υποχρέωση της ψυχολόγου για την τήρηση του απορρήτου.” Υπόδειγμα της Υπεύθυνης Δήλωσης θα αναρτηθεί άμεσα στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Κασάπογλου Σταύρος
ΠΕ86