Δράσεις / Δραστηριότητες

“Οι Ολυμπιακοί Αγώνες στον στίβο της Επιστήμης και του Περιβάλλοντος”- ” Les Jeux Olympiques sur la piste des Sciences et de l’Environnement”.

ΟΛΥΜΠ. 2

Με αφορμή τη διοργάνωση των φετινών Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι,  η Ελληνογαλλική Σχολή Eugène Delacroix και το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδας διοργάνωσαν την ημερίδα με τίτλο :

ΟΛΥΜΠ. 1 1

Οι μαθητές της Α’ Λυκείου: Αναστασοπούλου Χρυσούλα- Ηλία- Μαρίνα, Αντωνόπουλος Γεώργιος, Γραντζιώτη Μαρίνα,  Δαλμυράς Μιχαήλ, Δερμιτζάκη Ευθυμία, Ζιάκα Μαρία και Ορφανουδάκη Ιωάννα παρουσίασαν τη δική τους εργασία αναφορικά με τη συμβολή της Επιστήμης στην εξέλιξη των Παραολυμπιακών Αγώνων και ενθουσίασαν τους συμμετέχοντες.